Kingi koolile raamat 28. november Huvijuht

Suure-Jaani kooli raamatukogu on liitunud kampaaniaga „Kingi koolile raamat“. Kampaania viib kokku kooliraamatukogud ja raamatusõbrad, et toetada koolilaste lugemisindu. 64 kooliraamatukogu on koostanud nimekirja teostest, millest nende õpilased kõige enam puudust tunnevad. Ehk seisab just mõni nendest teostest sul nukralt kodus või soovid raamatuid lastele raamatukogude aasta puhul kinkida? Kooli raamatukogu soovide nimekiri: 1. Sari „Tommi ja Kribu krimka” (Lena Lilleste) 2. „Rehepapp” ja „Mees, kes teadis ussisõnu” (Andrus Kivirähk) 3. „Kuidas elad, Ann?” (Aidi Vallik) 4. „Röövlitütar Ronja” (Astrid Lindgren) 5. „Mardileib” (Jaan Kross) 6. „Kalevipoeg” (Eno Raud) 7. „Džuudopoisid” (Janno Põldma) 8. Andra Teede, Kristiina Ehini vt luulekogud 9. Ilmar Trulli jt autorite uuem lasteluule 10. „Printsess Luluu ja härra Kere” vm Piret Raua raamat 11. „Pärdik Päär ja hauaröövlid” vm Reeli Reinausi raamat 12. „Kepler 62” (Timo Parvela) 13. „Matilda” (Roald Dahl) 14. „Väike rüütel Rikardo” (Henno Käo) 15. „Hirm pole tähtis” või „Tüdruk nimega Maricruz” (Ketlin Priilinn) 16. „Miks me varastasime auto” (Wolfgang Herrndorf) 17. „Mina olin siin” (Sass Henno) 18. „Kõik poisid ei saa suureks” või „Head pahad poisid” (Ivar Soopan) 19. Uuem laste- ja noortekirjandus KUIDAS OSALEDA? 1. Vali välja kool, kuhu soovid raamatuid annetada. Osalevad koolid leiab www.raamatukogudeaasta.ee/kingikoolileraamat 2. Vaata, mis raamatutest antud kool puudust tunneb. Äkki on just need raamatud su enda raamaturiiulisse seisma jäänud või oled valmis neid ostma ja kooliraamatukogule annetama. Palun veendu, et kasutatud raamat on terve ja korralik. 3. Toimeta raamatud kooli. NB! Kui sa ei leia kooliraamatukogu, millele annetada soovid, siis võta ühendust Hoiuraamatukoguga, kes ootab koolidele edasi jagamiseks neid teoseid. Raamatuid saab kooliraamatukogudele kinkida novembri lõpuni. Kampaaniat veavad eest raamatukogude aasta, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Hoiuraamatukogu ja kooliraamatukogud üle Eesti.