Veepäev

Projektinädala teisipäevane teema oli vesi ja piim.

Hommikul kogunes koolipere aulasse ning tutvus päevakorraga. Plaanis oli liikuda klasside kaupa erinevates töötubades ja teha põnevaid katseid.

Algklassid said ise teha piimakokteile ning maitsevett, kuhu lisati marju, puuvilju ja maitsetaimi. Kunstiklassis said pisemad vee ja värvidega valgele paberile huvitavaid kujundeid luua. Keemiaklassis tehti õpetaja Tauno juhendamisel piimast ja äädikast värvilist plastmassi ja füüsikaklassis õpetas õpetaja Rihet, kuidas mõõta vee abil erinevaid füüsikalisi suuruseid. Bioloogiaklassis oli võimalik vee ja paljude lisavahendite abil teha väga huvitavaid katseid. Näiteks said õpilased puutikke läbi veega täidetud kilekoti torgata nii, et vesi ei voolanudki välja. Veel said lapsed proovida, kuidas vesi kaneeli eest „põgeneb“ ning leiti õige lahendus, kuidas vesi kõige rutem pudelist välja valada. Nagu ikka, oli veega plätserdada väga lõbus ja nalja sai palju.

Inglise keele klassis õpetati salakirja kirjutamist ja ilmutamist. Selleks oli vaja paberile kanda sidrunihapet, suhkrulahust, piima või kaaliumnitraati. Ilmutamiseks oli vaja kuuma triikrauda või valgust. Mõne joonistuse ja kirja ilmutamiseks tuli lausa õue minna ja paber põlema panna, nii tekkisid vahvad kujundid. Eesti keele klassis valmistati reedeseks ühissöömaajaks veeteemalisi lauarääkijaid. Väikeste rühmade kaupa pildistati õues vett. Muusikaklassis õpetasid õpetajad Riina ja Varje vee abil muusika tegemist. Selle jaoks täideti klaaspudelid erinevate veekogustega ja tekkisid erinevate kõrgustega helid. Lõpuks oskasid õpilased juba pulkadega vastu pudeleid toksides päris hästi muusikat teha. Näiteks mängiti rongisõidu laulu.

Kogu päev oli tegemist täis ning nalja ja põnevust jagus kõikjale.

Aurelia Tulp 7. klassist