Üheksas klass Ida-Virumaal

2.oktoobril käisid Suure-Jaani Kooli 9. klassi õpilased Kohtla- Nõmmel Eesti Kaevandusmuuseumis ja Kiviõli Tuhamäel.
Kõigepealt käisime iseseisvalt muuseumi maapealsed 5 korrust läbi. Seejärel läksime koos giidiga maaalla kaevandusse. Peale kaevanduses käiku suundusime uue giidiga bussi ning sõitsime ja vaatasime ümbruses ringi, ronisime ka paari mäe otsa. Kui ümbrus vaadatud sai läksime tagasi bussi, viisime giidi tagasi muuseumi juurde ja hakkasime Kiviõli poole sõitma. Kohale jõudes räägiti meile natuke sealsetest atraktsioonidest ja asjadest mis seal võimalik teha on. Pärast seda läksime tuhamäele. Ülesse kõndimine oli natuke raske ja järsk aga alla tulid peaaegu kõik joostes. Veetsime kõik koos ühe toreda päeva.