Üheksandikud tutvusid kutseharidusega

Meie kooli 9. klassid käisid 28. jaanuaril uudistamas Viljandi Kutseõppekeskust, kus
toimusid lahtiste uste päevad “Lenda, lenda, Jüri”.

Eelnevalt registreerisime end meeldivatesse töötubadesse. Kokku sai käia kolmes töötoas, milleks olid keevitaja-ehitaja-pagar, elektroonik-keskkonnatehnik-teenindaja ning autotehnik- elektrik-kokk. Õpilasi oli palju, kuna peale meie osalesid veel mõned teiste koolide õpilased. Seega jagati meid 11 erinevasse rühma, kellel olid ka rühmajuhid, kes aitasid meil koolimajas orienteeruda. Kõikides töötubades said külastajad oma käe külge panna. Kolmel erialal toimus ka võistlus, kus meie kooli õpilased võidutsesid. Teeninduse erialal pidi voltima salvrätikutest erinevaid kujusid, näiteks kroon või lill. Kätlyn voltis kokkuvõttes kõige kiiremini 10 kuju valmis ning sai selle eest ka auhinna. Arno võidutses autotehniku erialal, pannes kõige kiiremini tööriistad õigesse tööriistakohvrisse ja sai samuti auhinnatud. Ehitaja erialal sai meie koolist käe külge panna Ingrid, kes pidi läbima triatloni. Esiteks pidi akutrelliga kaks nagi seina kinnitama, teiseks pidi tabureti stabiilseks tegema, et selle peal raudkuul minema ei veereks, sest kõik tabureti jalad olid erineva pikkusega. Kolmandaks pidi naela puidu sisse taguma. Merilinil oli “õnn” olla oma rühmas ainuke tüdruk ja sai ka eelise elektriku erialal ihuüksi juhtida lülitist voolu lampi. Kuna Merilin sai isegi väga hästi oma tööga hakkama, on alust oletada, et ka tüdrukutel on suur potentsiaal saada elektrikuks.

Päeva lõpetuseks mängisime bingot, kus olid kutseõppekeskuse erialad. Ka seal oli õnn meie poolel ja paljud õpilased lahkusid, kommid ja šokolaadid taskus.

Üldmulje koolist ja õpetajatest jäi väga hea. Kõik lahkusid positiivse emotsiooniga ja kindlasti on õpilasi, kes oma haridusteed just Viljandi Kutseõppekeskuses jätkavad.

Ingrid Aule ja Marleen Mändul 9.b klassist