Üheksandikud käisid vaatamas, kuidas tööd tehakse

vari

Neljapäeval, 19. novembril ei olnud 9. klasside õpilasi koolis, vaid nad veetsid päeva erinevates asutustes töövarjuna, st jälgisid, kuidas mitmesuguste erialade töötajad oma tööd teevad.

Liisi käis Viljandis Magusameistris pagar-kondiiter Urmas Jalaka juures. Kermo oli teki- ja padjavabrikus ja vaatas, kuidas hoida masinad töös. Laura käis nukuteatris ja tutvus sellega, mida seal tehakse, kuidas nukkudega näideldakse. Tanel käis Tai poksi treeneri töövarjuks. Robin vaatas metsas, kuidas tegeletakse metsanduse, metsa mahavõtmise ja puude väljaveoga. Karmen käis Frost FX 3D animatsioonide kompaniis: „See oli väga lahe kogemus.“

Reno veetis huvitava päeva Viljandi Kaitseväes: „Sain näha Viljandi noorkotkaste vanema Einar Paavo tööpäeva. Tegevusi oli mitmeid: tuleaseme ettevalmistamine, tuletegemine, marssimine, maskeerumine jne. Sain teada palju varustuse kohta.“

Jan-Villem käis kingsepa töövarjuks: „Oli päris äge, aga sain teada, et ma ei viitsiks küll sellist tööd teha, kuna liiga palju peab istuma.“

Mitu tüdrukut vaatasid näitlejatööd. Katrin jagab oma kogemusi: „Käisin Viljandis Ugala teatris varjutamas Klaudia Tiitsmaad. Sain näha ka etendust, kus ta mängis. Sain teada, mis on näitleja töös head ja halba.“ Anna-Liisa oli näitleja Triinu Meriste töövari: „Vaatasin Sakala keskuses proovi, rääkisime palju juttu ja sai ka naerda. Mul oli väga tore päev, nii kui uksest välja astusin, tahtsin juba tagasi minna.“ Anna Krete oli Priit Piusi vari: „Tegime ekskursiooni linnateatris, õhtul sain minna vaatama etendust, kus Priit ise ka mängis. Väga lahe päev oli!“

Kertu jälgis Paala rahvamajas raamatupidaja tööd: „Seal peab hästi matemaatikat tundma, aga matemaatika pole mu kõige parem külg.“ Triin käis küünetehniku juures. „Mulle väga meeldis, sest tegelen ise ka geelküünte tegemisega. Sain uusi teadmisi ja nüüd oskan ise ka paremini.“

Taavi oli Baltic Queeni kapteni vari: „Sain käia kõigis ruumides, mis laeval on, alustades kaptenisillaga ja lõpetades mootoriruumidega.“

Kaia-Karina oli Tartu Maakohtus kohtuniku töövari: „Osalesin kahel istungil, kus ma sain avaldada oma arvamust karistuse kohta.“

Rando oli keevitaja töövari metallifirmas, kus valmistatakse näiteks masinatele koppasid jm. Fredy oli Suure-Jaanis noortekeskuses. Madis oli traktoristi töövari. Sandra oli Sipsiku lasteaias, jälgis Mesimummu rühma õpetaja Liia tööd ja aitas teda. Timo käis autolukksepa juures uusi asju õppimas.

Kerli juhtus töövarjuks väga põneval meediapäeval: „Käisin TV3-S Allan Muugi töövarjuks. Sain proovida ajakirjaniku tööd ja mul oli oma isiklik töölaud. Selle päeval oli kuumaks uudiseks Toobal.“

Carolyna oli loomade varjupaigas: „Mina kui suur loomasõber nautisin seda päeva, sest loomad-linnud on minu valdkond.“

Aurelia käis jälgimas Viljandi Gümnaasiumi huvijuhti: „Väga vinge oli, võimalik, et minu tulevane amet.“

Just selliste võimaluste väljaselgitamiseks ongi töövarjuks vaja käia!