Tervishoiukõrgkoolis

9. a klassi õpilased Karina ja Anna-Liisa ning 7. klassi õpilane Anna käisid teisipäeval, 12. märtsil kaasas gümnaasiumi õppekäigul Tartu Tervishoiu Kõrgkooli.

Õpilased jagati kahte rühma. Meie käisime tutvumas anatoomia, histoloogia ja patoloogia töötubadega. Oma teadmisi jagasid erinevates tubades kogenud professionaalid. Saime ise katsetada inimese keha uurimist läbi ultraheli masina. Nägime, kuidas toimub töö Tartu haigla patoloogialaboris päriselt. Üks laborant uuris vähihaiget suitsetaja kopsu, see nägi välja päris õõvastav ja huvitav korraga. Saime katsetada omal nahal labori tööd ja uurisime mikroskoobi all erinevatest ainetest läbi käinud platsentat. Selliseid asju tehakse, et tuvastada, kasvajaid. Uurisime inimese sisemust anatoomilise laua abil.

Meil oli väga tore päev, saime teada palju uut ja huvitavat. Kindlasti soovime sinna uuesti minna.

Karina Elias ja Anna-Liisa Joandi 9.a klassist