Teatripäev

Teisipäeval, 26. märtsil oli Suure-Jaani Kooli kord oma majas võõrustada Viljandimaa koolinoorte teatripäeva.

Esimesed teatritrupid hakkasid kohale jõudma kella 9 paiku, et 9.30 saaks alustada alg- ja keskastme etendustega. Varajastele hommikutundidele vaatamata olid näitlejad väga erksad ning valmis publikut naerutama. Laval võis näha nii taaslavastusi vanadest ja armastatud teatritükkidest kui ka täiesti uusi ja tänapäevaseid etendusi. Rahvast üllatati ka selliste põnevate lahendustega, nagu seda olid muusikal ja isegi varjuteater. Esimesi etendusi olid vaatama tulnud ka lasteaiarühmad Suure-Jaanist ja Kõidamalt.

Kõik etendused nähtud, oli aeg alg- ja keskastme autasustamiseks. Žürii, koosseisus Inga Lunge, Margus Mankin, Reet Raudsepp ja Mai Rõngelep, valis keskastme parimaks Ramsi Noortetoa lavastuse “Maria istutas õunapuu”. Kõige noorema astme parim ning ühtlasi ka ainuke etendus oli Abja kultuurimaja lasteteater Chipolino laulumäng “Muinasjutt Pöial- Liisist”.

Peale seda oli aeg lavale astuda gümnaasiumiastmel. Suuremad püüdsid pilku uhkete kostüümide ja meisterliku lavatööga. Gümnaasiumiastme parimaks osutus lavastus “Võõrandumine” Karksi-Nuia kultuurikeskuse esituses. Päev lõppes kell 17.

Oli väga tore päev, täis rõõmu, lusti ja põnevust!

Anete Puusta 9.b klassist