Suure-Jaani õpilased osalevad Taibukate teaduskoolis

Taibukate teaduskool tegutseb Viljandi Jakobsoni Koolis. Meie koolist käivad seal 6.a klassist Holger Kink ja Anna-Liisa Joandi ja 7. klassist Iiris Salm ja Lota Otsus. Tunnid toimuvad kord kuus enamasti laupäeviti, erinevatel klassidel eri aegadel.

Me lahendame seal teistsuguseid, huvitavamaid ülesandeid, kui koolis tavaliselt on. Need on väga elulised, mõnikord ootamatud. Tihti teeme ka katseid. Näiteks proovisime, kui palju soola saab lahustada 100 ml vees või kui kaua võtab aega, et hakkaks reageerima söögisooda, äädikas, Fairy ja tavaline vesi (hästi palju vahtu tuleb). Bioloogias korraldasime tigude võidujooksu (minu oma jäi viimaseks) ja toidukatse: millist erinevatest toitudest tigu eelistab. Naljakas oli torkimiskatse: katsealune pidi ära arvama, kas teda torgitakse parasjagu ühe või kahe tikuga.

Veebruaris sõidame ekskursioonile Kurgjale, kus meid ootab haridusprogramm.

Holger Kink 6.a klassist

Fotokollaaži tegi Anna-Liisa Joandi 6.a klassist