Suure-Jaani Kooli direktori tervitus

MIKS?

Hea koolipere,

Kooliaeg on selle poolest õnnelik aeg, et igal aastal saab alustada puhtalt lehelt. Saab olla parem ja krapsakam kui varem.

Suvi on alati ilus, sel aastal küll omamoodi, aga ikka täis vabadust, puhkamist, päikest ja rõõmu. Võtke suvest kaasa rõõm ja vabadus, seadke oma sihid, mille saavutamisel te ei väsi, mille poole püüeldes loote end nii, et rõõm ja vabadusetunne alles jäävad.

Õnn on, et meie kooli astub sel sügisel esimesse klassi 47 õpilast! Tere tulemast!  Igaühes on peidus kümneid andeid, mis tuleb üles leida ja ellu äratada. Head õpetajad ja vanemad, toetagem ja innustagem lapsi ühises mõistmises ja koostöös, see on nende edu ja hakkamasaamise võti. Ärge unustage, et  ühe lauaga kõiki mõõtes ei saa tulemuseks olla midagi muud kui tugev keskmine. Aga sellest ei piisa ja see pole õige. Pole olemas keskmist inimest, keskmist õpetajat või tüüpilist last, igaüks on eriline.

Õppimine ei tohi olla tuim tuupimine, ehkki ta on tõsine töö. See nõuab sageli pingutust ja enese kokkuvõtmist. Kuid rõõm peab säilima, siis teeb õppimine iga päevaga lapse maailma suuremaks ja aitab hiljem elus hakkama saada.

Soovin, et kasutaksime eelseisval aastal palju ja tihti sõna „MIKS“. Selle sõna abil saab küsida erinevaid asju, tegelikult on ju õppimine ka üks lakkamatu küsimine. Miks on lugemine vajalik? Miks peab oma tegude eest ise vastutama? Miks vajavad lapsed armastust ja tuge, miks peaks õppimiskeskkond olema kaasaegne ja arendav, miks hommikupuder on tervislik, miks koolitoidus on palju kaunvilju, miks peab kaaslase vastu tähelepanelik olema, miks me iga päev kooli tuleme, miks on haridus vajalik, miks on Eesti riiki vaja?

Küsimused, nagu vastusedki, on erinevad, aga nende siht on sarnane: kuidas saada õnnelikuks ja oma tegudes vabaks inimeseks, tunda end Eestis kodusemalt ja kindlamalt, tunda rõõmu. Seega on meie kõigi töö küsida ja otsida vastuseid, lakkamatult. Hea õpetaja on see, kes lubab küsida, tubli õpilane on see, kes julgeb küsida.

Soovin meile põnevat, uudishimu ja tegutsemisõhinat täis õppeaastat!

Epp Välba

Suure-Jaani Kooli direktor