Suure-Jaani Kool väärtustab pikaaegset õpetajatööd nimelise pingiga

Õpetajate päeval, 5. oktoobril leidis Suure-Jaani Koolis aset eriline ja esmakordne sündmus – avati õpetaja pink. Omanimelise pingi sai kauaaegne teenekas vene keele ja ajaloo õpetaja Vello Aleksejev, kes oma aktusel peetud kõnes rõhutas muuhulgas seda, et iga päev tuleb põleda ereda leegiga.

Direktor Epp Välba sõnul peab kool oluliseks, et armastatud õpetajad, kes on olnud oma sära ja innuga õpilastele eeskujuks, väärivad seda, et nende panus kooli ja õpilaste heaks saaks talletatud mõnda sümboolsesse esemesse või toimingusse. Nii ongi kool otsustanud, et vähemalt 30 aastat Suure-Jaani Koolis või Suure-Jaani Gümnaasiumis töötanud õpetajad saavad töölt lahkudes nimelise pingi. 2016. aasta kevadel pensionile jäänud õpetaja Vello Aleksejev on autoriteet, kes oma inimlikkuse ja sõbralikkusega on olnud tõeline “maa sool”. Nimelise pingiga saame avaldada Vellole oma tänu ja austust tehtud töö eest.

Õpetaja Aleksejevi pink ootab istujaid koolimaja ees.

_igp1981