Suure-Jaani kool tähistas linna sünnipäeva

Vaheajalt tulnud õpilastele sai esimesel koolipäeval osaks veidi pehmem maandumine: Suure-Jaani linna 80. sünnipäeva puhul korraldati kultuurimaja eestvedamisel mitmeid toredaid tegevusi.

4.-6. klass oli kutsutud Kondase majja, kus toimus mälumäng. Raamatukogutöötajate koostatud küsimused puudutasid linna aja- ja kultuurilugu ning olid väga huvitavad. Abi võis otsida ka nutiseadmetest.

7.-9. klass külastas vallamaja. Marleen (8.b) kirjeldab üritust nii: „Läksime kuulama näidisistungit. Selle viis läbi Põhja-Sakala vallavolikogu esimees. Kõigepealt tutvustati meile Põhja-Sakala valda (külad, elanike arv, koolid jne). Seejärel pidime tooma välja probleemid ja leidma neile lahendused.“

Järgnes fotojaht, millest jutustab Kätlyn (8.b): „Kogunesime kõik laululava juurde ja jaotasime ennast 6-8- liikmelistesse gruppidesse. Meile anti paberid vanade fotodega Suure-Jaanist. Meie ülesanne oli otsida ühe tunni jooksul need kohad linna peal üles ja taaslavastada. Iga foto juures oli küsimus, millele pidime vastama.“

Pärastlõunal vaatasime uut eesti filmi „Seltsimees laps“, mis pakkus südamesse mineva elamuse.

Neljapäeval kuulasime Hollandi puhkpilliorkestri kontserti.

Suur tänu nendele, kes meile toredad üritused korraldasid!