Suure-Jaani hariduselu 330. aastapäeva tähistamine 6. oktoobril

Meie koolis on selline traditsioon, et kooli sünnipäevale tuleme lillega. Nõnda siis ulatasime 6. oktoobri hommikul kooli sünnipäevalille direktorile, kes need vastu võttis ja kooli nimel tänas. Õpetaja Reeda Sadama juhendamisel seadsid tüdrukud toodud õied kauniteks lilleseadeteks, mis jäävad maja kaunistama ka vilistlaste kokkutuleku ajaks.

Tähistame Suure-Jaani hariduselu 330. aastapäeva suurejooneliselt. Hommikul avasime Haridusmeetri. Ümber koolimaja on kollase joonega maha märgitud ja infotahvlitega tähistatud meie kooli ajalugu. Töö valmis 8.b klassi õpilaste Anete Puusta ja Nora Eensalu loovtööna. Tüdrukute juhendaja on õppejuht Mari Kase. Pärast seda, kui Nora ja Anete ning Suure-Jaani kooli direktor Epp Välba lindi läbi lõikasid, jalutasid Haridusmeetri läbi ning uudistasid infotahvleid nii põhikooli- kui gümnaasiumiõpilased.
Soovitame Haridusmeetril kõndijal kaasa võtta nutitelefon QR-koodi lugejaga, sest nii on võimalik saada lisainfot.

Suure-Jaani hariduselu 330. aastapäeva tähistamise sündmuste reas on üks olulisemaid portreenäituse “Kodukoha 100 portreed” avamine. Näituse idee ja teostus on kunstiõpetaja Reeda Sadamalt. Olime juba mitu päeva saanud jälgida, kuidas 1. korruse koridori seintele portreesid järjest lisandub. 6. oktoobril kogunes koolipere Lembitu kuju juurde treppidele näitust avama. Aktiivsemad õpilased ja nende juhendaja Reeda Sadam said suure töö eest tänukirja. Näituselt puudus veel viimane portree. Sellel on kujutatud hääletusel enim hääli saanud Eda Nodapera, kelle pilt avamise käigus seinale sai.

Suure-Jaani hariduselu olulisemad sündmused on alates tänasest jäädvustatud stendile, mille huviline leiab aula ukse kõrvalt. Stendid valmisid tänu ajalooõpetaja Heli Rahnule, kes meie kooli pikast ajaloost olulisemad sündmused välja valis.
Pärast pidulikku avamist oli lugemishuvilisi rohkem, kui neid korraga lugema mahtus.

Tänase sündmusterohke päeva üks põnevamaid üritusi oli kooli ajaloo ja tänapäeva teemaline “Kuldvillak”. Elasime kaasa 5-liikmelistele võistkondadele, kellele tuli kõvasti kasuks, kui nad olid hommikupoolikul tutvunud Haridusmeetril ja ajaloostendil esitatud materjalidega ning muidu ka lahtiste silmadega majas ringi käinud.
Kõige nutikamateks osutusid oma kooliastmes 3. klass, 8. klass ja 9. klass.

 

VAATA KÕIKI PILTE PÄEVAST JA ETTEVALMISTUSEST SIIT: http://pildid.sjk.edu.ee/index.php/Suure-Jaani-opk/S-J-2017-2018