SJK KIIDAB

Väikeste kodu-uurijate tänupäev Paides.
Eestimaa väikesed kodu-uurijad ning nende juhendajad said 6. septembril 2019.a Paides toimunud tänupäeval kokku juba üheksandat korda. Võistlusele “Naer on terviseks” laekus 77 kodu-uurimuslikku käsitsi kirjutatud tööd Eestimaa 16 koolist. Vallimäel alanud tänupäev jätkus tegevustega töötubades nii vallitornis kui ka Paide Muusika- ja Teatrimajas. Noorte kodu-uurijate juhendajad uurisid samal ajal kirjanik Herman Hesse ja Paide linna seoseid. Paide raekojas toimus konverents, kus tehti kokkuvõtteid ning autasustati parimatest parimaid.
Kiidukirjade ehk peapreemiate saajate hulgas oli Suure-Jaani Kooli 5.a kl õpilane Pauliine Velbaum (juhendaja Aili Velbaum). Ajakirja Hea Laps peatoimetaja tunnustas 5.b kl õpilast Marten Kasvot (juh K. Kasvo). Tänukirjad heade tööde eest anti Kelli Kesterile (5.a) ning Elena Kõrgesaarele (juh M. Jaska) ning Randel Teeverile (5.b) (juh M. Raidma).
Kodu-uurimistööde kirjutamine hoiab sidet erinevate põlvkondade vahel.