Raamatusõprade viktoriin

Viljandi Kesklinna Kool korraldas juba viiendat korda raamatusõprade viktoriini, mis toimus 1.aprillil ja kus osalesid teist aastat järjest meie kooli 9. klassi tüdrukud Nora, Anete ja Merilin. Kuigi mõnel eelmisel aastal olid selle ürituse korralduse enda peale võtnud loovtöö tegijad, olid seekordse viktoriini koostanud hoopis õpetajad. Ettevalmistuseks pidime kolme peale läbi lugema kaheksa kirjanik Reeli Reinausi sulest ilmunud noortekirjanduse teost. Viktoriin ise koosnes kolmest osast. Esmalt pidime teoste tegelased ühendama raamatute pealkirjadega, millega meie võistkond suurepäraselt hakkama sai. Seejärel luges üks korraldajatest meile ette kuus katkendit ning meie pidime määrama, mis raamatutest on need pärit. Kõige viimane viktoriiniosa oli „Kuldvillak“ kõikide raamatute põhjal.

Osalejate jaoks kujunes kindlasti suureks üllatuseks, et kohale oli tulnud ka kirjanik ning päevakangelane Reeli Reinaus ise, kes rääkis väga põnevalt oma elust ja tegemistest. Samuti tutvustas ta meile mõne oma kuulsama ja populaarsema teose valmimislugu – kirjanikud tõepoolest leiavad oma teoste jaoks palju inspiratsiooni ümbritsevatest inimestest ja olukordadest.

Ürituse viimane ja kõige põnevam osa oli loomulikult autasustamine, kus selgus, et teist aastat järjest tõi meie kooli võistkond võidu koju, sel korral 330 punktiga. Täname korraldajaid vahva ürituse läbiviimise eest!

Merilin Tkatšenko, 9.b klass