Pühendusega Eestile

Eile, 17. oktoobril käisid 8.a klassi õpilased koos õpetaja Reeda Sadamaga istutamas tulpe ja kobarhüatsinte, millest kevadel sirgub EV100 peenar. Sibulate segu kingiti koolile MTÜ Eesti Rohelised Koolihoovid poolt Premia toetusel.

Uus valge triumphtubli sort nimega “Eesti” on Hollandi Suursaatkonna kingitus Eestile 100. sünnipäeva puhul. See unikaalne tulbisort on aretatud Hollandi sibullillede kasvataja JUB Holland-i poolt. Tulp “Eesti” sai endale ametlikult nime ja sertifikaadi 13. juunil 2018. aastal Tallinnas, Hollandi kuninga Willem-Alexander’i Eestis visiidil viibimise ajal.

Puhas valge tulp sümboliseerib vabadust ja lootust, olles ka üheks Eesti lipu värviks. Kauni kontrasti valgele tulbile annavad pakki lisatud sinised armeenia kobarhüatsindid. Sinine värv sümboliseerib Eestimaa taeva, järvede ja mere peegeldust.