Õpime professionaalidelt 2019

6. veebruaril toimus Järvamaal, Koeru Keskkoolis üritus nimega Õpime Professionaalidelt, kust võtsid osa ka meie kooli õpilased Artur, Maria, Ingrid, Eneli, Nora ja Anete. Ürituse korraldajaks on Koeru Keskkooli õpilasesindus ning sel aastal esimest korda kutsuti sellest osa võtma inimesi üle kogu Eesti!

Õpime Professionaalidelt on üles ehitatud selliselt, et õpilased lähevad koolitundi nagu tavaliselt, kuid klassi ees ei seisa mitte nende tavapärane õpetaja, vaid tuntud inimene, kes oma kogemusi jagab. Selle ürituse eesmärk on õpilastele erinevate karjäärivalikute tutvustamine ning täpsem kirjeldamine ja koolis õpitu seostamine päris eluga. Õpilasi inspireerima kutsuti kokku lausa 32 rohkem või vähem tuntud professionaali, kelle seas leidus ajakirjanikke, ürituste korraldajaid, näitlejaid, lavastajaid, koomikuid ja režissööre, ettevõtjaid ja muid tähtsaid juhte, poliitikuid, mänedžere ja muusikuid, spordikommentaatoreid, keemikuid, majoreid, IT spetsialiste, prefekte ning isegi üks skeptikust vandenõuteoreetik. 

Üle Eesti kokku tulnud õpilased ja õpetajad said valida üheteistkümnest selleks päevaks koostatud tunniplaanist omale meeldivaima. Iga tunniplaan koosnes kuue erineva professionaali loengutest, mis kestsid tavapärasele koolitunnile omaselt 45 minutit. Kolmveerand tunni jooksul rääkisid esinejad enda karjääriteekonnast ning kuidas nad on oma praeguse edu saavutanud. Kuulama tulnud õpilasi julgustati ohtralt küsimusi küsima ning professionaalidega kaasa rääkima, mille eest oli määratud ka teatud auhinnad.

Sel päeval olid sisustatud ka vahetunnid. Oma repertuaari esitas noortebänd nimega Muster, kelle mõnusat muusikat kostus üle kogu koolimaja. 

Päev oli väga vinge! Õppisime palju uut, kohtusime põnevate inimestega, saime kuulda nende uskumatutest edulugudest ning kuulasime head muusikat. Elavad arutelud päeva üle jätkusid meil veel ka tagasiteel koju ning iga hinna eest sooviks igaüks meist sellest ettevõtmisest veelkord osa saada! 

Anete Puusta (9. b klass)