Oleme viis aastat olnud Tervist Edendav Kool

Reede, 27. november oli Suure-Jaani Koolis teistmoodi päev. Hommikut alustasime aktusega, millega võtsime kokku I trimestri jooksul tehtu ja õpitu.

Päev jätkus põnevate tegevustega, mille eesmärgiks oli tähistada meie kooli 5. aastapäeva Tervist Edendavate Koolide (TEKide) võrgustikus. Töötoad vaheldusid õppetundidega, milles samuti tegeldi terviseteemadega.

Nooremad klassid olid nädala jooksul üles märkinud, kui palju on nädala jooksul tarbitud maiustusi, tulemustest tehti kokkuvõte. Õpilased panid kokku tervisevardad puu- ja köögiviljadest ning terviseteemalise lauamängu, koostasid tervisepüramiidi, joonistasid tervisliku toidukorvi ja kirjutasid retseptid juurde ning mõtlesid südame tervise peale. Kõik algklassiõpilased kuulasid suitsetamisteemalist loengut, mõni vanem klass kanepiteemalist loengut.

Fruktodisaini töötoas õpetas Eneli Pelt porgandist, kapsast, õunast ja pirnist noa abil kunstiteoseid looma. Näidiseks oli Eneli laudadele teinud väga kaunid seaded.

Suure-Jaani Päästekomando pealik Tauno Kais viis läbi tuleohutusteemalise koolituse. Koos leiti fotodelt ohukohti ja tuletati meelde, kuidas tulekahju korral käituda. Meelde tuli jätta, et tulekahju tapab 5 minutiga, aga selleks, et põlema unustatud küünaldega jõulupuu süütaks kogu toa, ei kulu 30 sekunditki.

8.a klassi poisid korraldasid kontorirottide jooksu – kõrgete kontsadega kingades tuli joosta piki koridori. Auhinna pälvis muuseas ka parim kukkuja. 12. klassi õpilased õpetasid elustamisvõtteid ja õnnetuspaigal käitumist. 9. klasside õpilased õppisid seltskonnatantse.

TEKi ajaloo ja praeguse tegevuse meie koolis võttis kokku Varje Aule vastavateemalise viktoriiniga.