Külastasime Intellektika haridusmessi

Nagu eelmisel aastal lubatud, käis ka sel aastal meie kooli esindus, kuhu kuulusid Anete, Artur ja Merilin, uudistamas Tartu Messikeskuses Intellektika karjääri- ja haridusmessi, mis sel aastal toimus 8. veebruaril.

Intellektika lavaprogramm oli ääretult põnev. Toimus Rakett 69 teemaline gravitatsiooniautode võistlus ja iga aastaga järjest populaarsemaks muutuv Luuleprõmm. Väga huvitavaks osutus ka lavafoorum, kus said sõna haridus- ja teadusminister Mailis Reps, Eesti õpilasesinduste liidu juhatuse aseesimees Joosep Kään jt. Vahva oli kohapeal näha nii vanu tuttavaid ettevõtteid kui ka täiesti uusi nägusid. Meie jaoks olid silmapaistvamateks asutusteks Eesti Kunstiakadeemia, kelle messiboks oli ilmselgelt kõige kunstilisem ja seda just oma uuenduslikult disainitud pikutamistoolide poolest; Supernoored, Tartu Ülikool; Elva Gümnaasium, kes sel aastal suutis meid võluda oma imemaitsvate moosiküpsistega; Eesti Maaülikool; Maanteeamet, kus saime testi abil teada, kui palju me teame liiklusseadustest. Samuti saime teada, et oleme grupina väga head koodide lahti murdmises. Kõige vingema kogemuse lõid Tallinna Ülikooli IKUMUMU suuna esindajad, kelle abiga oli võimalik kogu oma kunstiline loovus ja muusikalised oskused kokku panna ning aidata kaasa vägagi vinge ühismaali loomises. Üks paarilistest tegi ette antud pillidega muusikat (lubatud oli ka kehapilli kasutamine) ja teine paariline üritas selle järgi oma emotsioonid paberile saada. „Mida värvilisem, seda uhkem!“ oli lause, mis kostis paljude IKUMUMUde suust.

Kokkuvõttes oli meie messipäev ääretult põnev, 5 tundi uudistamist möödus kui linnulennul. Võtsime Intellektikalt kaasa palju emotsioone ja kavatseme jätkata traditsiooni ning minna messile ka järgneval aastal. Intellektikal on, mida avastada!

Merilin Tkatšenko, 9.b klass