Külas käis lastekirjanik Kristina Ruder

Suure-Jaani kooli projekti LUGEMINE ON MÕNUS! üheks eesmärgiks on huvi äratamine kirjanduse vastu. 1. klasside õpilastel käis külas lastekirjanik Kristina Ruder. Saime teada, et külaline soovis saada kirjanikuks juba lasteaiaeas. Ta oli lapsena tubli lugeja, luuletuste ja jutukeste kirjutaja. Esimesena ilmus luuletuste ja mõtteterade kogu “Soovides head” ja mõned raamatud täiskasvanutele. Lastele hakkas ta kirjutama siis, kui tema lapsed olid lugenud “See lustakas Katariina” käsikirja. Autori sulest on ilmunud juba viis lasteraamatut. Järgmised kolmgi on ilmumas kõige pisematele lugejatele.
Meie õpilased said näidata külalisele enda tehtud raamatuid ja küsida kirjaniku elukutse ja raamatute loomise kohta. Kas enne tuleb jutu mõte või tekib mõni pilt silme ette? Kas kirjanik kirjutab pliiatsiga paberile või arvutisse? Kes joonistab raamatule pildid? Kuidas raamatutele nii paksud kaaned tehakse? Kuidas raamatute lehed kokku pannakse?
Kirjanik soovitas igaühele meist aastas vähemalt 12 raamatut läbi lugeda.
Täname meeldiva koostöö eest Suure-Jaani raamatukogu.
Klassijuhatajad Marge ja Merike