Kooli põhiväärtuste auhindade laureaadid.

Suure-Jaani Kooli põhiväärtuste auhindade laureaadid 2020 kevadel.

RÕÕMURAAS 2020 – Keira Kraner
Ta on klassis rõõmu jagaja. Koolipäevade hommikul oodatakse teda. Ta suudab enda heatahtlikkuse ja rahulikkusega muuta kõikide klassikaaslaste tuju rõõmsaks.

MÄRKAJA 2020 – Merily Pollmann
Ta on väga hea sõber. Ta kuulab kõigi mured ja probleemid ära ja on valmis alati aitama, et meil parem hakkaks. Ta on väga tähelepanelik. Kui keegi on kurb, siis läheb just Merily tema juurde ja aitab, kuidas oskab. Merily on alati positiivne ja rõõmus. Isegi kui tal vahel on paha tuju, püüab ta olla ikkagi rõõmus või siis lihtsalt ütleb, et ta ei taha praegu suhelda.

JULGE HUNT 2020 – Hanna-Liisa Kibe
Ta on 2. klassis õppiv tüdruk, kes sattus riigis kehtestatud eriolukorra ajal veelgi erilisemasse olukorda. Lisaks distantsilt õppimisele sai ta endale ka uued klassikaaslased ja tundmatu õpetaja. Julge pealehakkamine on aga juba pool võitu! Ta võttis osa kõikidest ühistest videotundidest koos uute, veel võõraste klassikaaslastega. See ei takistanud tal osalemast julgelt vestlustes, mängudes ja projektides. Ta ei kartnud vastata ja alati küsis kui tarvis. Proovis ja katsetas kõiki võimalusi, mida õpetaja pakkus. Samas jagas infot ka oma muudest tegemistest, näiteks osales ta iseseisvalt matemaatika viktoriinis. See kõik aitas tal hästi sulanduda ning koostöö sujus. Hanna-Liisa kohanes kiiresti, muidu tagasihoidlik ja vaikne tüdruk oli tänu oma julgusele avatud kõigele uuele.

KOOSTÖÖ BOSS 2020 – Simona Brauer
Ta on aktiivne tegutseja erinevates projektides. Sel aastal on nendeks olnud „Linnusõbrad“, „Sõprusetera“. Tema abiga saime projektist taotleda koolile raha keksukummide ostmiseks.Ta on kohusetundlik ja sõbralik.

AASTA ALGATAJA 2020 – Ruuben Reinkubjas
Ta on poiss, kes suudab olla nii algataja, rõõmuraas, märkaja ja kokkuhoidja. Talle meeldib väga leidlikult tegutseda. Distantsõppe päevadel hakkas Ruuben pärast koolitööd õmblema rõngassalle.

AASTA KOKKUHOIDJA 2020 – Gert Antson
Ta on sõbralik, hooliv, rõõmus ja abivalmis. Tema ümber on alati suur seltskond sõpru, sest ta ei tee kunagi teistele liiga ja astub nõrgema kaitseks välja.
Eripreemia AASTA KESKKONNATEGU – 6.a klassi õpilased Maris Mankin, Carmen Markus, Annaliisa Nodapera, Lisandra Paltsmar, Sanna-Ly Pähklemäe, Eliise Raude, Birgit Roosipuu, Kertu Saksniit, Kirke Saksniit, juhendaja Reeda Sadam.
Nad osalesid kaks aastat kestnud Jäätmesorteerimise projektis. See oli julge ja väga vajalik kogemus. Projekti käigus sorteeriti ja uuriti, millist prügi on meie klassides. Projekti lõpetamise tulemusena ostetakse koolile saadud raha eest keskkonda säästvaid vahendeid.

AASTA ETTEVÕTLIK ÕPETAJA 2020 – Tauno Tilk
Ta on oskuslik pedagoog, kelle tundide kohta ütlevad õpilased, et seal nad saavad aru, miks on vaja õppida. Õpilastel on tundides suur valikuvabadus, millega kaasneb ka vastutuse võtmine. Tema juhendamisel on õpilased asutanud minifirmasid ning saanud teada ettevõtlusmaailma võlust ja valust. Ta on ka ise ettevõtjana õpilastele suureks eeskujuks. Eriolukorra alguses koostas ta vajalikke ning põnevaid õppematerjale nii õpilastele kui kolleegidele ja innustas olema ka teisi innovaatilised ning ettevõtlikud.

AASTA ETTEVÕTLIK TEGU 2020- Suure-Jaani söökla kollektiiv
Õpilaste ja kogukonna toitlustuse suurepärane organiseerimine eriolukorra ajal kartmatult ja nõuetekohaselt.

AASTA ETTEVÕTLIK TEGU 2020- Vastemõisa õppekoha söökla kollektiiv
Õpilaste ja kogukonna toitlustuse suurepärane organiseerimine eriolukorra ajal kartmatult ja nõuetekohaselt.

JULGE HUNT 2020 – Sirje Urbel
Ta käsitleb keerukaid teemasid nii oskuslikult, et õpilastele tunduvad need kerged ja arusaadavad. Õpilaste arvates teeb ta keerulised asjad lihtsaks. Kui ta on valiku ees – lähtuda õpilasest või hoopis õppekavast ja õpiülesannetest, toimib ta õpilase persooni ja eripära arvestades. Tänu sellele on ta õpilaste seas hinnatud ja lugupeetud õpetaja. Ta on oma klassiga võtnud vastu “Hooliva klassi” väljakutse, tema käe all korraldasid kaheksandikud üle aegade laheda kantristiilis jõulutralli. Ta on õpetajate seas alati julge arvamuse avaldaja ning tihti on just tema see, kes keerukate valikute ja otsuste juures toob aruteludesse õpetajapoolse vaate.

AASTA ALGATAJA 2020 – Siivi Univer
Tema algatusel liitus kool vahetunni projektiga. Õpilased kirjutasid MTÜ Ettevõtlik SJK´le projekti, et koos teiste toetajatega koguda raha vahetunni projekti vahendite soetamiseks. Nüüd on koolis olemas aktiivse vahetunni sisustamiseks terve hulk vahendeid – kummikeksud, mängupallid. Tema algatusel ja eestvedamisel korraldas õpilasesindus tantsu- ja mänguvahetunde.

AASTA KOKKUHOIDJA 2020 – Siiri Kivisoo
Ta oskab säästlikult õpetada käsitööd ja kodundust, kasutades väga oskuslikult taaskasutusmaterjale. Ta võlub õpilastööde tegemise tarbeks alati minimaalse eelarve eest välja maksimaalselt põnevad materjalid ja vahendid. Tema juhendamisel valmivad õpilaste koostöös ühised seinavaibad ja kunstiteosed, millesse on oma osa saanud panustada kõik klassi õpilased: Tänu tema juhendatud ühistöödele on kokkuhoidmine meie kooli väärtusena eriti mitmekihilise tähendusega.

AASTA KOOSTÖÖLINE 2020 -Aurelika Reimann, Ene Adams, Krista Prinzmann
Õpetajad, kes eriolukorra ajal õpetasid Tääksi lapsi distantsõppel. Lapsevanemad ja õpilased harjusid ja on rahul.

AASTA RÕÕMUSTAJA 2020 – Epp Välba
Direktor Epp Välba algatusel on Suure-Jaani Kooli üks põhiväärtuseid rõõm ja sellest lähtuvad oma tegemistes nii kooli töötajad kui õpilased. Rõõmust on saanud meie baasvajadus. Tänu Epp Välbale oleme kõige puhul, mida koolis teeme, õppinud küsima: “Kas see tegevus pakub ka rõõmu?”
Epp Välba on loonud rõõmsaid traditsioone ja hoolitsenud nende elus püsimise eest. Esmaspäeva alustavad Suure-Jaani õpetajad kolleegile tunnustuse jagamisega – laeka üleandmisega.
Õpetajate toas pakub rõõmu iga kuu lõpus toimuv koosistumine.
Mitu aastat järjest on Epp Välba korraldanud õpetajatele rõõmureise, selle aasta oma jäi kahjuks ära eriolukorra tõttu.
Iga õpetaja sai direktorilt sel õppeaastal õpetajate päevaks raamatu personaalsete tänusõnadega.
Kaks korda aastas kutsub direktor tublid õpilased põnevate esinejatega vastuvõtule.
Kooli töötajatele korraldab direktor toredaid, meeskonda ühendavaid koostööpäevi huvitavate tegevustega, viimati askeldasime rõõmsalt Olustvere käsitöökodades.
Epp Välba on kujundanud koolis tunnustamise kultuuri nii õpilastele kui töötajatele.
Epp Välba on eeskujuks oma positiivse hoiakuga ja rõõmsa rühkimisega eesmärgi poole.

Palju õnne kõigile laureaatidele!
Aitäh kõigile nominentide esitajatele! Aitäh komisjonile: õpilased Aleksandra Vorobjov ja Mattias Sereda, direktor, õppejuht, huvijuht, õppekohtade juht, õppekohtade esindaja õpetaja Elle Jänes, algklasside õpetajate esindaja õpetaja Jaanika Reier, põhikooli õpetajate esindaja õpetaja Sirje Urbel.