Kooli juhised seoses koroonaviiruse levikuga

11. märtsil saabusid Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumilt uued juhised koolidele seoses koroonaviiruse leviku tõkestamisega. Suure-Jaani Kooli juhtkonna tegevuskava seoses ministeeriumi soovitustega :

Esimene: seoses koroonaviiruse levikuga maailmas soovitame välislähetused ja rahvusvahelised üritused edasi lükata. Kuni asjaolude muutumiseni soovitame piirata väliskülaliste ja delegatsioonide vastuvõtmist, et vältida koroonaviiruse võimalikku levimist Eestis.

Seoses sellega jätame ära või lükkame edasi alates reedest, 13. märtsist esialgu 27. märtsini kõik õppekäigud ja külaliste loengud.

Samuti tuletame meelde lapsevanematele, et kui olete hiljuti saabunud riskipiirkonnast, tuleb 14 päevaks jääda koju ning jälgida enda ja oma pereliikmete tervist. COVID-19 sümptomite tekkimisel tuleb kutsuda kiirabi. Riskipiirkondade loetelu vastavalt Terviseameti riskihinnangule on järgmine:
KÕRGE RISKIGA PIIRKONNAD: Hiina Rahvavabariik, Itaalia, Iraan, Lõuna-Korea.
KESKMISE RISKIGA PIIRKONNAD: Saksamaa, Prantsusmaa, Tirooli suusakuurordid Austrias, Hispaania, Jaapan, Singapur.

NB! Lähtuvalt sellest soovitusest palume kõigil vanematel, kes on käinud hiljuti ülalmainitud riikides, mitte külastada kooli ja lasteaeda ning jätta ka oma pere lapsed koju.

Juhtkond on vastavalt ministeeriumi soovitustele töötanud välja tegevuskava juhuks, kui meie koolis leitakse haigusjuhtum või kui otsustatakse koolid sulgeda.
Hetkel ei ole teada, et meie koolis oleks koroonakahtlustega inimesi ja õppetöö toimub kuni uute juhtnöörideni tavapäraselt.