Suure-Jaani 100 sündmust

25. veebruar 2017 – 24. veebruar 2018

Nr.Kuup.SündmusLühikirjeldusSihtrühm
12017-02-28VastlapäevToimus vigurkelkude meisterdamise võistlus. Algklassid lasid liugu koolimaja aulasse üles seatud batuutidel ja põhikooli teine ja kolmas aste võistlesid koolimaja võimlas õpilasesinduse eestvedamisel erinevates sportlikes teatevõistlustes. Kooli söökla pakkus vastlatoitu.1.-9. klassid
22017-03-01Ellen Niidu luule lugemise võistlusSelgitati kaks kõige paremat etlejat, kes lähevad Suure-Jaani Kooli esindama Viljandisse, kus selguvad Viljandimaa parimad. Üleriigiline laste etlusvõistlusele „Ellen Niiduga Midrimaal“ toimub kuuendat korda Tapa linnas. Maakondlikul võistlusel Viljandi Linnaraamatukogus võitis noorema vanuseastme Brita Olev, kes pääses vabariiklikule lõppvõistlusele. Vabariiklik lõppvõistlus toimus Tapa Gümnaasiumis ja Brita, olles ainus esimese klassi õpilane sai eripreemia vaba ja mõnusa esinemise eest. 1.-6. klassid
32017-03-13Ainete nädal13.-17. märtsil toimus ainete nädal. Erinevatel päevadel toimusid erinevaid aineid ja tähtpäevi ühendavad tegevused. Emakeelepäeval valmistasid kõik klassid ette luulekavad, mida oma vanuseastme koosviibimisel teistele esitati. Toimus raamatulaat, kus sai osta, müüa ja vahetada laste- ja noorte kirjandust. Laadal kauplesid ka kooli õpilaste minifirmad oma toodanguga. Nädala keskel esitasid 7. klassi näiteringi tüdrukud etendust: “See on see, kellele ma oma leiva annan”, millega nad osalesid Saaremaal toimunud teatrifestivalil ja maakondlikul teatripäeval ja pääsesid vabariiklikule lõppvõistlusele. Kõik õpilased said vaadata ka 6. klasside ainetundide raames valminud lühifilme. Suurema ettevõtmisena toimus 4.-9. klasside torditurniir võrkpallis, kus iga klass meisterdas võistlusel osalemiseks ühiselt tordi. Neljapäev oli pühendatud matemaatikale ja inglise keelele. Toimus rahvusvaheline matemaatikavõistlus “Känguru” ja koolisisene inglise keele häälimise võistlus “Spelling Bee”. Viimane koolipäev enne vaheajale minemist toimus kaheksanda klassi loovtöö raames korraldatud 2.-8. klasside “Minimiss ja Minimister 2017” valimine, kus iga klass pani välja oma esindajad ja tiitleid jagati erinevate voorude põhjal mitmetes kategooriates. 1.-9. kl.
42017-03-27Direktorite vahetus14 Eesti koolijuhti vahetavad esmaspäeval 27.03.17 üheks päevaks omavahel töökoha, et hankida teisest keskkonnast uusi kogemusi. Suure-Jaani Kooli direktoriks on Mari-Liis Sults, Tallinna Kunstigümnaasiumi direktor. Suure-Jaani Kooli direktor Epp Välba juhib sel päeval Valga riigigümnaasiumi. Koolivahetuse eesmärgiks on tutvuda teise kooli kultuuri ja kollektiiviga. Asendusdirektor teeb kõiki tegevusi, mida „kohalik“ direktor sh osaleb koosolekutel, ümarlaudadel jne. Asendusdirektoril ei ole allkirjaõigust teises koolis.1.-9.kl.
52017-03-29Imavere piimandusmuuseumi külastusÕpilased kirjutasid oma päevast järgmiselt: Õpetaja Külliki viis meid kolmapäeval piimaga seotud kohtadesse. Käisime Mangeni farmi lautades ja vaatasime lehmi ja vasikaid. Vahva oli lehmade karusell, kus lüpsti. Kõige ägedam oli väikeste vasikate silitamine. Üllatav oli näha lehma poegimist. Saime teada, et lehmad söövad silo ja jahu. Nägime seal foori, aga masinaid oli vähe: traktor, söödamasin. Imavere Piimandusmuuseumis saime tuttavaks piima Tiinaga. Ta jutustas, kuidas vanasti piima kokku osteti. Uurisime vana aja asju ja tegime ise jäätist. Küll oli magus! Me teame, kust piim tuleb ja mis temast tehakse. 2a ja 2b
62017-03-29Teatri Kodu ja Mänguasjamuuseumi külastusVaatasime Teatri Kodus etendust “Petson ja Findus” ning osalesime Mänguasjamuuseumi töötoas “Jäneste saladused”. Etendus andis palju mõtlemisainet inimese ja looma sõprusest, üksteisega arvestamisest, miks on kahekesi olla parem kui üksinda. Töötoas rääkisid lapsed lihavõttekommetest tänapäeva kodudes ja kuulsid vanaaja kommetest. iga laps sai värvida ja kaunistada lihavõttemuna. Koos mängiti munade otsimise mängu ja jäi aega ka mängutoas mängimiseks. 1a ja 1b
72017-04-07Viljandi maakonna lastekooride laululaager7.-8. aprillil toimub Suure-Jaani koolimajas Viljandimaa lastekooride laager. Kahel päeval lihvitakse laule pääsemaks suvisele XII noorte laulu- ja tantupeole "Mina jään". Laagris on pea kaksada lastekooride lauljat koos õppimas ja rõõmsalt aega veetmas. 5.-9.kl.
82017-04-07Tagasi Kooli loeng7. aprillil käis 9a klassil Tagasi Kooli programmi raames külas Liina Roht. Igapäevaselt töötab Liina Viljandi Muuseumis. Liina tutvustas muuseumipedagoogi ja näitusekorraldaja tööd Viljandi muuseumis ja rääkis muuseumist üldsielt - mis on museaalid, kes töötavad muuseumis. Aktiivse tegevusena proovisid noored vanade esemete mõistatamist.9. kl.
92017-03-01Eesti Põllumajandusmuuseumi töötoadSüdamekuu raames osalesid meie õpilased Põllumajandusmuuseumi pakutavates Eesti toitu ja tervislikku toitumist tutvustavates õppeprogrammides “Mesi” ja “ Kõik kartulist”. Tuletati muuseas meelde ammuõpitud trükitehnikat: kartulitrükki. 3a, 3b, 5a, 6a, 6b, 7a, 7b
102017-04-13KevadlaatTraditsiooniline algklasside kevadine laat enne kevadpühi. Laadal müüsid kevadist kaupa 1.-2. klasside õpilased ja nende vanemad ning neid juhendasid klassijuhatajad. 1.-9.kl.
112017-04-18Õppekäik Tipu Looduskooli18. märtsil toimus 3.a ja 3.b klassi õppepäev Tipu Looduskoolis. Programm „Krooksu avastused tiigis” pakkus palju huvitavat. Kõige põnevam oli vees elavate loomade uurimine. Meil õnnestus uurida ogalikku, rohukonna, kiili vastseid, ujurit ja liuskurit. Veel täitsime töölehte, uurisime toiduahelat, voltisime konna ja otsisime aaret. Päev oli väga põnev ja saime palju uusi teadmisi. Nüüd oskame märgata ka elu tiigis. 3a, 3b
122017-04-19Avatud uste päevSuure-Jaani koolimajas oli 19. aprillil avatud uste päeva puhul erilisem koolipäev. Päev algas ühise tantsimisega koolimaja sisehoovis, mida korraldasid kooli TEK- meeskond ja õpetaja Tauno. Lastevanemate koostöökoja idee erinevate maitsetaimede istutamise näol sai kuuendate ja seitsemndate klasside õpilaste abiga teostatud. Ürdipotid jäävad kooli sööklasse rõõmsalt päikest ootama. Tänased koolitunnid olid kõigile lastevanematele uudistamiseks avatud. Pikad vahetunnid olid õpilasesinduse poolt õues erinevate aktiivsete tegevuste ja mängudega sisustatud. Sööklas oli kõigil vanematel võimalus maitsta tervislikku koolilõunat. Päeva lõpetas sel sügisel kooli tulevate lastele eelkooli tunnistuste jagamine. Päev oli värvikirevalt lõbus.1.-9.kl.
132017-04-24Jüripäeva jooks ümber Suure-Jaani järve24. aprillil toimus Jüripäeva jooks ümber Suure-Jaani järve. Võistlemas olid 4.-11. klasside õpilased nii põhikoolist kui ka gümnaasiumist ning ka õpetajad. Nautida sai meeleolukat ajalootundi Jüriöö ülestõusust, heitliku ilma ja tervisesporti. 4.-9. kl.
142017-04-28Tantsupäeva tähistamine29. aprillil on rahvusvaheline tantsupäev ja selle puhul toimub terve nädala jooksul Viljandis tantsunädal. Meie koolis käisid tantsupäeva puhul Tallinna Ülikooli teise kursuse tantsijad lavastuse "Miks mitte, Volkonski?!" esmaettekandega. Lavastus oli kaasahaarav ja mõtlemapanev.7.-11.kl.
152017-05-02Jäätmeteemaline rändnäitusKeskkonna ameti poolt välja pakutud rändnäitus, kus sai uusi teadmisi suurtelt infotahvlitelt ja jäätmetest meisterdatud kunstitöid vaadates. Näitusega koos saadeti koolile ka hulgaliselt töölehti teema õpetamiseks. 1.-12.kl
162017-05-038.kl. loovtööde kaitsmineKolme õppetunni ajal toimus kaheksanda klassi loovtööde kaitmine. 7. klassid käisid kaitsmist kuulamas ja järgmiseks aastaks ideid korjamas ning 8. klass kaitses komisjoni ees oma koostatud või korraldatud töid. 7.-8.kl.
172017-05-04"Ei kiusamisele" loeng-kohtumine 4. mail käisis Suure-Jaanis külas Helen Adamson ja Margus Vaher rääkimas oma kogemustest koolikiusamises ja proovisid noortele anda häid ideid kiusamisega toimetulemiseks. Loomulikult laulsid artistid ka m?ned palad ja jagasid lahkelt autogramme. 1.-9.kl.
182017-05-05Algklasside uurimuste päev5. mail toimus Suure-Jaanis algklasside uurimuste päev "Ise tehtud, hästi tehtud". Suure-Jaani, Vastemõisa ja Tääksi õppekohad panid välja klassides eelnevalt välja valitud põnevaimad tööd, mida teistele tutvustati. Oli põnev ja teadmisterohke päev! 1.-4. kl
192017-05-11Kevadkontsert 11. mail toimus Suure-Jaanis suur kevadkontsert. Laval käisid erinevate etteastetega enamus õppekoha õpilastest. Oli meeleolukas õhtu. Aitäh kõigile esinejatele ja nende juhendajatele!1.-9.kl.
202017-05-17Teravilja peenra külvamine Suure-Jaani kool osaleb Eesti Vabariik 100 pidustuste raames 100 teraviljapeenra projektis. Oleme üks kool, kus kingitusena rajatakse peenar kaheksa kodumaise tera- ja kaunviljasordiga, mis õpetab nii külvajaid kui külalisi tundma erinevaid põllukultuure ning mõistma, kuidas tuleb toit meie lauale. Projekti eesmärk on et,meie riigi 100. aastapäeval Eesti rahvas tunneks paremini meil kasvatatavaid põllukultuure ja mõistaks kodumaise põllumajanduse tähtsust riigi majanduses, kaitsevõimes ning iseseisvuse säilimisel. 17. mail. 2017 külvati Suure-Jaani koolimaja ette kaheksa tera- ja kaunviljasordiga peenar. Jääme põnevusega viljade kasvamist ootama ja jälgima. Täname Rohekalda aiandit abi eest, kes toetas projekti teostumist mulla toomisega. 1.-9. kl.
212017-05-18Spordipäevad18.-19. mail toimuvad Suure-Jaani maja õpilastel kevadised spordipäevad. Esimene päev oli küll vihmane, aga kõik plaanitud alad said peetud. Toimusid 60 m jooks, 100 m jooks,200 m jooks, 400 m jooks, 800 m jooks, kaugushüpe, pallivise, kuulitõuge. 1.-11.kl.
222017-05-19Kaitse end ja aita teist õppus19. mail toimus Holstre- Polli Tervisekeskuses Viljandimaa 14. kooli "Kaitse end ja aita teist" õppus. Päev oli pikk ja tihedalt õppimist ning enda proovilepanemist täis. Võistkond SJK saavutas võitlusel 2. koha. Õpilasi valmistas ette ja juhendas kooliõde Helle Jürisson.6.-8.kl.
232017-05-22Direktori tänuvastuvõtt 22. mai 2017 Suure-Jaani kooli kevadisele direktori tänuvastuvõtule kutsuti 160 silmapaistvalt tubli õpilast ja 40 õpetajat ja juhendajat. 1.-9.kl.
242017-05-25 Õpilasesinduse aasta lõpetamine Suure-Jaani kooli õpilasesindus lõpetas 25. mail oma tegusa aasta. Koguneti viimasele koosolekule, analüüsiti aasta jooksul tehtud tegemisi ja tehti ka uueks õppeaastaks etteruttavaid plaane. Peale koosolekut sõideti ühiselt Viljandisse ennast proovile panema. Noori ootas ees Viljandi rippsillalt köiega alla laskumine. Nagu elus ikka, mõni asi, mis alguses tundub kerge teostada ei pruugi seda ette võttes enam nii lihtne olla. Noored said end tõesti proovile panna ja koos toredalt aega veeta. Täname Kristiin Vinki, tema abilisi ja juhendajat. 5.-9.kl.
252017-05-26Tutipidu26. mail 2017 saatsime 9. klassid eksamitele ja helistasime neile viimast koolikella.1.-11.kl.
262017-05-26Vallavanema vastuvõttSuure-Jaani vallavanema tänuvastuvõtt võistlustel ja olümpiaadidel osalenud õpilastele ja juhendajatele, kelle tulemused on olnud maakonnas või riiklikus arvestuses esi kolme hulgas. 1.-12. kl.
272017-05-31Osaluskohvik 31. mail toimus meie kooli aulas osaluskohvik. See üritus toimus meie koolis esmakordselt ja selle eesmärgiks oli, et õpilased saaksid avaldada oma arvamust. Kokku oli 8 lauda ja 4 teemat: Kuidas te õppida tahate? Millised on meie kooli traditsioonid? Mille poolest on meie kool eriline? Mis võiks meie koolis teisiti olla? Esimeses vahetuses võtsid osaluskohvikust osa 6.-7. klassi õpilased ja teises vahetuses 8.-11. klassi õpilased. Gruppideks jaotati arvuti abil ja gruppidele näidati, kuhu nad peavad minema ja kuidas toimub liikumine. Igas lauas oli gruppidel aega 15 minutit teema arutamiseks. Nagu ka igas teises kohvikus, pakuti ka seal kohvi, teed ja ka vett. Kokkuvõttes valmisid igal rühmal teemakohased plakatid. Kõige lõpus tegid lauajuhid kokkuvõtted, mis kanti teistele ette ning plakatid riputati aula ukse kõrvale seinale. Loodame, et sellest saab traditsioon ja õpilased saavad ka tulevikus oma arvamust sel viisil avaldada.6.-11.kl.
282017-05-31KIVA kursuse lõputöö-näidend 5. klass esitas 31. mail KiVa kursuse lõputöö - näidendi "Mis siin toimub?". Lugu on ühes klassis toimuvast inetust kiusamisest, millele kogu klass kaasa aitab, aga tänu kahe tüdruku julgele sekkumisele hakkavad klassikaaslased mõistma, et nad on valesti ja julmalt käitunud. Publikuks palusime 3.a klassi koos õpetaja Reeda Sadamaga, kes meile kingituseks südamed ja vanasõnad tõid. Etendus tuli väga hästi välja ja noored näitlejad võivad oma töö üle uhkust tunda. 3a ja 5. kl.
292017-06-01Algklasside väljasõit 1. juunil hommikul vuras koolimaja ette kolm suurt bussi. Algas algklasside ühine sõit Tallinnas. Külastasime Eesti Vabaõhumuuseumi, Kus toimus Esimestele ja teistele klassidele seiklusmäng ja kolmandatele klassidele vana aja koolitund. Ühine lõunasöök toimus Tallinna Järveotsa koolis. Õhtupooliku veetsime loomaaias ja tutvusime erinevate loomadega. Muidugi ei jäänud proovimata ka jäätis ja suhkruvatt. Oli põnev päev. 1.-4.kl.
302017-06-02 Algklasside näidendite päev 2. juuni päev algas koolis näitlemisega. Kõik algklassid olid kevadeks selgeks õppinud vahvad näidendid. 3. b klassi õpilased esitasid naljandeid ja 4. klassi õpilased luuletusi kevadest.Kõik etendused oli väga vahvad ja õpetlikud. 1.-4.kl.
312017-06-02 100. lillesibula istutamine Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks tegid algklasside õpilased kingituse. Ühiselt pandi mulda märtsikellukeste ja lumikellukeste sibulad, millest kujundati 100. Nüüd ootame järgmise aasta kevadet, millal puhkeb õide arv 100. Tänud kõikidele, kes abistasid lillesibulate kogumisel. 1.-9.kl.
322017-06-03 Viljandimaa laulu- ja tantsupidu Viljandimaa laulu- ja tantsupidu “Vaade koduaknast” toimus läbi Viljandi linna kulgeva rongkäigu ja ühispeoga Viljandi lauluväljakul. Meie kooli kollektiividest osalesid peol algklasside rahvatantsurühm ja neidude tantsurühm ning lastekoori lauljad. 1.-9.kl.
332017-06-05 Matkapäev1.-4. klassid plaanisid Suure-Jaani järve ümbruses teha kooli väärtusi silmas pidavaid õpitubasid, aga ilmastikuolude tõttu toimusid töötoad koolimajas. 5.-8. klassid käisid ilmast hoolimata jalgsi, jalgratastega või tellitud bussidega matkamas. Käidi Lõhavere linnamäel, Hüpassaare rabas ja klassikaaslastega piknikul. 1.-11.kl.
342017-06-06Kooliaasta lõpuaktusKooliaasta pidulik lõpetamine Suure-Jaani õppekoha ja Suure-Jaani Gümnaasiumi ühisaktusega, mis lõppes rongkäiguga Lembitu ausamba juurde, kus tehti ühispilti ja söödi kringlit. 1.-11.kl.