KEAT 2019

30. mail toimus Suure-Jaani järve ääres KEAT laager ehk kaitse end ja aita teisi. Mina, 9. klassi õpilane Marleen, olen seal osalenud kaks aastat, kuid seekord käisin kaasas, et meie kooli tiimile õpetussõnu ja nõuandeid jagada.

Kokku osales 12 kooli Viljandimaalt, kaasaarvatud ka meie kool. Igasse meeskonda kuulus kaheksa 6. klassi liiget, Suure-Jaani Koolist osalesid Herman, Kelly H, Kelly M, Andra, Hendri, Angeelika, Andre, Kalev meeskonna kaptenina ja Jan-Eerik varuliikmena. Meeskond pidi liikuma läbi kaheteistkümne erineva punkti, milleks olid esmaabi, politsei, päästeamet, keskkonnaamet, pommirühm, kaitseliit, tuleohutus, teatevõistlus, raudteeohutus, elektrilevi, veeohutus ja maanteeamet. Igas punktis tuli lahendada vastavaid ülesandeid, näiteks anda esmaabi, päästa uppunu, kirjeldada, kuidas käituda metsas eksimise korral ja veel palju muud põnevat.

Meie kooli meeskonnal läks enda arvates väga hästi, nad õppisid palju uusi asju ja oskavad nüüd ka palju paremini kõik koos töötada.

Täname nende juhendajat Helle Jürissoni!

Marleen, 9. klass