Karjäärikonverents Suure-Jaanis

Kolmapäeval, 7. 12 toimus meie koolis karjäärikonverents. Hommikul kogunesid 7.-12. klassi õpilased aulasse, et karjääriteemalist päeva alustada Eliise Vainurme loenguga.

Eliise Vainurm veetis peaaegu pool aastat Jaapanis, sest soovis oma ellu kannapööret – teha midagi täiesti erinevat hoopis erinevas keskkonnas, kui oli tema igapäevatöö Viljandis Rajaleidjas. Ta leidis maalritöö suures laevas Jaapanis Nagasakis. Maalritööks polnud tal varem mingeid oskusi, aga nüüd võiks ta oma oskused CV-ssegi kirja panna. Eliise tutvustas Jaapanit, sealseid kombeid, viisakusväljendeid, toitu jm. Ka leidis ta laevalt endale sõbra – inglise keele tõlgi. Jaapanlased üldiselt inglise keelt ei räägi.
Eliise julgustas meid uut proovima, uusi kogemusi saama. Tema sõnum kuulajatele oli selline: „Kui sa arvad, et sa ei saa hakkama, siis usu mind – saad küll!“
Pildil demonstreerib Eliise Vahenurm Jaapani viisakust.