Intellektika haridusmess

Meie, kaheksanda klassi õpilased, Anete, Merilin, Eneli ja Nora käisime 9. veebruaril Tartu Näituste messikeskuses Intellektika haridusmessil.

Hüppasime viiendike ja kuuendikega ühe bussi peale ja sõit võis alata. Tartus pandi meid maha messikeskuse ees ja ülejäänud bussirahvas läks oma teed.

Uksest sisse astudes tundsime kohe värskelt küpsetatud vahvlite lõhna ja kuulsime inimeste suminat. Hiljem saime teada, et imehea lõhn tuli Elva Gümnaasiumi telgist. Saime neid vahvleid ka ise maitsta – tõesti olid head. Aga lisaks elvakatele oli seal kohal veel palju asutusi, esindatud olid nii kutsekoolid, gümnaasiumid, ülikoolid, erinevad organisatsioonid kui ettevõtted. Meie jaoks silmapaistvaimad olid: Supernoored, kus pidime tegema ära neljast osast koosneva challenge’i ja selle eest saime tasuks jäätise; Tallinna Tehnikaülikool; Education USA; Tartu Kutsekool, kus saime teha tuuri Tartu Kutsekoolis läbi virtuaalreaalsusprillide; YFU; Eesti Põllumajandusmuuseum, kus meile anti maitsta karaskit ning seejärel pidime ära tundma erinevaid Eestis kasvavaid tervavilju; Escape Room ja loomulikult vahvlihõnguline Elva Gümnaasium.

Kohapeal toimusid ka erinevad võistlused: Rakett69 teemaline gravitatsiooniautode võistlus; Informiin “EV 100”; vabariiklik noorte luuleprõmm ja figuurpannkookide küpsetamise võistlus, millest meil ajapuuduse tõttu ei õnnestunud kahjuks osa võtta.

Peale ülimalt huvitavaid tunde Intellektikal pidime iseseisvalt ennast kesklinna organiseerima. Selleks hüppasime esmalt linnaliinibussile ning hiljem orienteerusime õpetaja antud juhiste järgi ja leidsime bussi, millega põrutasime tagasi Suure-Jaani poole.

Meile meeldis see päev väga ja oleme järgmisel korral kindlasti Intellektika külastajad.

Anete Puusta ja Merilin Tkatšenko 8. klassist