Heategevuslik pereõhtu Suure-Jaani koolis

6. novembril toimus heategevuslik pereõhtu, et koguda raha kooli raamatukogu ja lugemissaali toetamiseks.
Pereõhtu idee kasvas välja jõulupakkide tegemise kampaaniast, üks mõte viis teiseni ja nii kasvaski väikesest ideest välja suur pereõhtu.
Õhtu algas õpilaste kontserdiga, kus osalesid nii suured kui väikesed, tantsijad ja lauljad. Pärast kontserti olid kõik oodatud võimlasse mänge mängima ja õnneloosi ostma. Mänge aitasid korraldada meie toetajad, kes sponsoreerisid ka õnneloosi. Päästeamet alustas kaitseriietuse selga panemise võistlusega ja pärast jätkasid noorkotkad lühinäidendiga, mis tutvustas nende tegemisi. Sama ajal said soovijad lahendada kodutütarde juures viktoriini. Pärast korraldas õpetaja Liis suuskadega võistluse, et leida kõige kiiremad suusatajad. Aga see ei olnud kõik: soovijatel oli võimalus osaleda ka veel teatevõistlusel. Terve õhtu oli maadlusaal täis lapsi, kes ootasid oma korda, et maadelda sumokomplektis, terve õhtu tuli saalist naerukilkeid.
Kindlasti oli õhtu kõige värvilisem ratas õnneratas, mida sai ise keerutada ja oma õnne proovile panna. Pereõhtu lõpetasime sellega, et tänasime sponsoreid. Meie õnneloosi toetasid ja vahvaid tegevusi korraldasid päästekomando, noorkotkad, kodutütred, Suure-Jaani linnaraamatukogu, noortekeskus, politsei ja maanteeamet.
Meie suureks üllatuseks kogusime raamatukogu ja lugemissaali toetuseks rohkem, kui arvasime. Nüüd saame lugemissaali muretseda uusi mänge ja raamatukokku uusi teatmikke.
Liis Rets ja Piret Pärnaku 8.a klassist