Fantaasiapäev

Projektinädala neljanda päeva teemaks oli fantaasia.

Hommikul kogunes koolipere aulasse, kus tutvustati päevakorda, nagu juba projektinädalal kombeks saanud.

1. ja 2. klassidel olid kaelas sildid ning nad liikusid gruppides. Kolmandal korrusel valmisid leivad (menüütuba), “Mutionu peo” teemalised kunstiteosed (suurteose tuba) ning ingliskeelsed laulukesed koos liikumisega (rütmika töötuba). Esimesel korrusel voltisid nad salvrätikutest vesiroose jm lauakaunistusi.

Direktor Evaldi töötoas said kaheksandikud põhjalikud, füüsikat, keemiat ja bioloogiat hõlmavad teadmised leiva kohta, mille lõpetas amps leiva ja põdrakonserviga. Spordisaalis sai osa põhikooliõpilasi loosiga tõmmata endale toiduaine, mille kalorisisalduse järgi pidid nad valima spordiala, mida tehes kulub sama palju kaloreid, kui antud toiduaine annab.

Õpetaja Tauno rääkis 9. klassile ja gümnaasiumile õiglasest kaubandusest, lõpuks mängisid nad ka mängu ja tegid teemakohase plakati.
Õpetaja Sirje klassis mõeldi teemal “Kuidas iga toit leiaks sööja?” ning kanti oma mõtted klassikaaslastele ette.

Õpetaja Tiina jagas õpilastele pildid pere nädalas tarbitava toiduhulga kohta maailma eri paigus. Õpilased pidi internetist piltide kohta infot otsima.

Paljudele õpilastele meeldis väga töötuba, mis kandis nime „Maailma viljad“. Kõige toredam osa oli viljade degusteerimine. Lisaks said kõik õpilased põnevate teadmiste võrra rikkamaks. Päeva lõpus vaatasime ühiselt filmi „Toit – hõrgutav teadus“. Nüüd me teame, et kui süüa liiga palju tšillit, peab piima peale jooma.

Täna oli lõbus fantaasiarikas päev.

Nora Eensalu ja Ingrid Aule 9.b klassist
meediaring