EV100

23. veebruar oli meie koolis väga pidulik päev: tähistasime Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.

Alustasime päeva kogunemisega võimlas, kus tegime kokkuvõtte kogu aasta väldanud projektist „Suure-Jaani sada sündmust“.

Täpselt aasta tagasi kavandasime juubeliaasta tegevusi. Kuna üle riigi on juubeliaastat läbiv sõnum „Teeme Eestile kingitusi“, mille all mõeldakse väga eriilmelisi sündmusi ja algatusi, kuulutasime meie välja ettevõtmiste sarja „Suure-Jaani sada sündmust“. Registreerisime oma kingiplaanid juubelipidustuste kodulehel. Plaanisime koostöös õpilaste ja kogukonnaga korraldada sada sündmust, mille hulgas on viis spetsiaalselt Eesti Vabariigi juubelile pühendatud ettevõtmist:

1. “Suure-Jaani 100 portreed” – Suure-Jaani kogukonna 100 olulise isiku portreede näitus on I korruse koridoris.
2. Haridusmeeter 330 – tervise- ja õpperaja ümber koolimaja avasime hariduselu 330. aastapäevaks.
3. “Eestimaa vaip”; – 8. klassi õpilaste käsitööprojekt lapitehnikas leidis omale väärika koha Lembitu skulptuuri taustal.
4. Digitaalne õppematerjal „100 Eesti taime ja looma”.
5. “Peidetud sada”; – sibullilledest istutatud arv 100 hakkab õitsema järgmisel kevadel.

Kõik plaanitu sai tehtud, kokku on tänaseks päevaks kirjas üle 100 ettevõtmise. Nende hulgas on spordi- ja kultuuriüritusi, õppekäike, teistmoodi koolipäevi, kohtumisi huvitavate inimestega, Soome Vabariigi 100. aastapäeva tähistamine. Osalesime üle-eestilistes projektides „100 teraviljapeenart“ ning ”Lapsed koolihoovi liikuma ja õppima!“. Kõik need toredad tegevused on meile pakkunud rõõmu isetegemisest ja meie enda ettevõtlikkusest.

Koolipäev jätkus riigikaitse-, ajaloo- ja isamaateemaliste õpitubadega. Seejärel kogunesime aulasse pidulikule aktusele.

Päeva lõppedes tegi meele rõõmsaks ka teadmine, et ees on terve nädal vaheaega ja talverõõme.

Head Eesti Vabariigi 100. aastapäeva! Elagu Eesti!