Euroopa keeltepäev

26. septembril tähistatakse Euroopa Liidus Euroopa keeltepäeva. Suure-Jaani koolis alustati tähistamisega juba varem.

Eelmisel nädalal võistlesid 6.-9. klassi õpilased keelte äratundmises: oli vaja määrata 13 sama sisuga teksti keel. Et ülesanne raskem oleks, oli keeli, mille vahel valida, antud rohkem. Kõige paremad keeletundjad olid 7. klassidest Anders, Harald, Aksel Martin ja Artur (nemad määrasid veatult kõik 13 keelt) ning 8.b klassist Anete, Eneli, Marleen ja Kevin.

Täna kogunesid 6.-9. klassid saali, et võistelda keeletundmises. Toimus viktoriin, milles oli küsimusi Võru murdest poola ja leedu keele iseärasusteni. Võistlus oli tasavägine ja vastusevariantide hulgast tegi lõpuks parima valiku 9. klassi võistkond Tumedad Teksad.

Inglise keele tundides osalesid 7.-9. klassi õpilased ka keeltepäeva puhul korraldatud
veebiviktoriinis.

Euroopa keeltepäeva pildid leiad lingilt: http://pildid.sjk.edu.ee/index.php/Suure-Jaani-opk/S-J-2017-2018/EU-keeltep-ev-26-september