“Ettevõtliku kooli” Haridusfestival 2018

18. oktoobril toimus Paides „Ettevõtliku kooli” Haridusfestival, kus osales ka meie kooli esindus: Nora, Ingrid ja Merilin, õpetaja Tauno, huvijuht ja direktor.
Päev algas suures saalis toimunud avasessiooniga, kus saime vaadata Kaja Kallase tervitusvideot ja kuulata Yoko Alenderit, kes jagas meiega oma vaatenurka ettevõtlikust õpetamisest ja õppimisest, et olla tulevikus valmis muutusteks ja paremini kohaneda. Enne seda oli õpetajatel ja koolijuhtidel võimalus ennast erinevatesse töötubadesse registreerida, kuhu suunduti peale avasessiooni.

Õpetajatele mõeldud töötubades avastati ettevõtlikkuse erinevaid kihte ja seda, kuidas ettevõtlikkust ikkagi koolis ja lasteaias arendada.
Noortele oli mõeldud eraldi inspiratsiooniala, kus oma lugu jutustas Daniel Levi Viinalass, kes oli kohal koos bändiga, et rääkimise vahele mõni lugu mängida.

Haridusfestivali raames toimus päeva lõpus üle-eestiline edulugude konkurss. Iga kategooria kolm parimat tutvustasid oma ettevõtlikke edulugusid, millega meil, kuulajatel, oli võimalik tutvuda. Kuulsime lasteaedade, koolide ja ka noorte lugusid. Samuti anti publikule võimalus nutiseadmega hääletada oma lemmikute poolt. Lõpetuseks tunnustati edulugusid ja ettevõtlikke koole, auhinna pälvis ka Suure-Jaani kool kui esimene tasemega ettevõtlik kool Viljandimaal.

Päev oli väga inspireeriv ja põnev. Loodan, et ettevõtlikkus säilib meie koolis ja et noorte seas muutub ettevõtlik tegevus aina populaarsemaks.

Merilin Tkatšenko
9.b klass