Ettevõtja innustas õpilasi

Hiilgavad ideed ja tahe midagi ettevõtlikku teha on väga paljude noorte elus tähtsal kohal. Tihti tekib küsimus, kus ja kuidas oleks võimalik teostada oma ideed, on selleks mõni toode, teenus, üritus või midagi muud põnevat.
Reedel külastas meie kooli ettevõtja Riin Bonder, kes tutvustas meie ettevõtlikele õpilastele reaalset võimalust oma säravate ideede elluviimiseks. Kohe-kohe on kätte jõudmas Põhja-Sakala valla ettevõtluskonkursile ideede esitamise tähtaeg. Konkursitöid oodatakse 13-20a. noortelt. Riin Bonder andis lubaduse aidata noortel ideed sõnastada ja ka ellu viia. Konkursi eesmärk on toetada noorte ettevõtlikkust ja initsiatiivi ning kaasata noori kodukoha ettevõtlusse ja arengusse. Külaline innustas noori sellisest võimalusest kinni haarama, oluline on, et noortele antakse võimalus ka ise mägesid liigutada ja läbi selle täita oma kogemuste pagasit.

Kindlasti innustab noori ka see, et konkurssi võitja(te)le on välja pandud auhinnafond, mida on võimalik kasutada oma idee elluviimiseks. Noorte poolt tutvustatav idee võiks olla uudne, väljapaistev, teostatav ja jätkusuutlik, seda ootab eelkõige hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad vallavanem, ettevõtlusõpetaja, ettevõtjad ja noorsootöötaja. Samuti peaks olema ideel kindel sihtgrupp. Konkursitöid on aega esitada 30. novembrini, peale mida kuulutatakse välja võidutööd ja sõlmitakse rahastuslepingud.
Hea noor, kui tunned, et sul on mõni unistus, mis pole teostamiseks veel oma aega ja kohta leidnud, siis tea, et nüüd on see võimalus!,

Merilin Tkatšenko, 9.b klass