Etevõtliku kooli Hariduskonverents

Meie, Angeelika, Kalev, Andre, Simone-Haydee, Aurelia, Maria, Taive ja Epp, käisime Paides Ettevõtliku kooli Hariduskonverentsil. Buss väljus kooli juurest kell 9.30. Bussisõit oli pikk, kuid huvitav.
Haridusfestivalil kuulasime õpetajatest koosneva rokkbändi kontserti. Seal rääkis ka ettevõtja ja koolitaja nimega Roland Tokko. Ta on Eestis edukas ettevõtja ning võib ka öelda, et laulja. Samuti käib ta palju noortele rääkimas ettevõtlusest ning tulevikust. Ta rääkis meile palju huvitavat oma lapsepõlvest ning kuidas tema nii edukaks sai. Ta õpetas, et kümne aasta tagune pealtnäha mõttetu kommenaar või tegu võib vanemas eas olla elu muutev.
Siis hakkas väike söögipaus ja pärast seda saime minna järgmisesse töötuppa. Töötoas rääkis laulja ja kitarrist Egert Milder oma unistusest ja kuidas ta seda ellu viis. Seal me kasutasime telefonidega sellist veebilehte nagu sli.do, mis lubas kuulajatel küsida temalt küsimusi.
Taive käis kahes töötoas. Esimeses räägiti, kuidas saada õpilased rohkem liikuma ja tervislikumalt elama. See oli tema arust väga huvitav ja tähtis teema, kuna paljud õpilased on ülekaalus ning see on tervisele halb (toim(.) intervjueerijate lisatud kommentaar
:)). Teises töötoas räägiti, kuidas Paide kooli õpetajad käisid üle maailma erinevates koolides tunde vaatamas. Nad rääkisid oma kogemustest ja koolidevahelistest erinevustest. Ka see oli huvitav. Direktoritele oli korraldatud selline töötuba, kus räägiti õpetajate palkade arvutamisest ja töökoormuse jagamisest õpetajate vahel.
Me kõik jäime oma kogemusega Hariduskonverentsil rahule!
Andre Liik ja Kalev Must
7. a klassist