EÕELi üldkoosolek

EÕELi (Eesti Õpilasesinduste Liidu) üldkoosolek algas reedel, 19. oktoobril Tamsalu Gümnaasiumis registreerimisega. Kohale olid tulnud liikmeskoolide õpilasesinduste esindajad. Kui registreerimine oli lõpule jõudnud, hakati üksteisega tutvuma ning selgitati, mis on selle koosoleku eesmärk.

Esimese päeva õhtul pandi iga tuba proovile. Iga tuba oli omaette rühm, kes pidi tegema etenduse. Rühmad olid jaotatud planeetideks ehk juhatus ja KRM (korraldumeeskond) olid päike ja mina kuulusin Neptuuni. Meie rühma etendus sai ainsana maksimumpunktid, see tõi meile rohkem julgust ja koostööisu juurde.

Laupäev, 20. oktoober tõi endaga kaasa väsitava ja pika tööpäeva, mis lõppes peoga, mille teemaks oli “Vaadates tulevikku”. Päeval olid töötoad, kus saime sõna sekka öelda mitmel teemal, näiteks mida meie kui aktiivsed õpilased saaksime millegi heaks teha? Mina käisin HEV (haridusliku erivajaduse) töötoas, kus kõneldi õpilastest, kes on vaimse või füüsilise puudega, erilise andega või erilise haigusega ning vajavad õppimiseks rohkem tähelepanu. Pühapäev, 21. oktoober algas hommikuvõimlemise ja asjade pakkimisega. Järgmiseks võtsime oma mandaadid ja viimane, ametlik osa võis alata. Lõpetamine oli naeru- ja pisaraterohke, mille tegi veel naljakamaks meie suur arv ja ühispildi tegemine. Lõpuks jõudis kätte tagasisõit ja läbi ta saigi. Täis emotsioone, poliitikat ja lõbusaid hetki.

Kati Roosi, 9.b klass