Emakeelepäev

Emakeelepäeva tähistati Suure-Jaani koolimajas sel aastal veidi teistmoodi -korraldamise haarasid enda kätesse 8. klassi õpilased Laura, Martha ja Angela, kes valisid selle tähtsa ürituse oma loovtööks.

14. märtsil kogunesid 5.-9. klassi õpilased 4. tunni ajal aulasse, et üheskoos tähistada emakeelepäeva ning mängida selle puhul mõni huvitav emakeeleteemaline mäng. Esmalt jagati igale rühmale kontrolltööpaber – tulemas oli töö, mis hõlmas endas mitmeid keeleküsimusi ja ülesandeid. Ka mõned õpetajad olid kontrolltööks valmistunud, nemad pidid ajusid ragistama lausa lava peal. Tuleks mainida, et õpetajate seas oli ka spikerdajaid – õpilaste ülesanne oli nad teolt tabada.

Teine mäng oli vägagi uudne ja põnev. Nimelt said õpilased kuulata viit eestikeelset laulu, milles olid peidus kõnekeelsed sõnad, mis tuli kirjutada ümber kirjakeelseks. See osutus paljude õpilaste lemmikmänguks. Ei saa üle ega ümber Kahootist ja nii ka sellel päeval. Igal rühmal oli veel kord võimalus proovile panna oma keelealaseid teadmisi.

Lõpetuseks tänati kõiki abilisi: nii neid, kes osa võtsid, kui ka neid, kes selle pika loovtööprotsessi juures suureks toeks olid. Viimaks ootas kõiki sööklas armas üllatus – suvemaitse tekitas tüdrukute poolt igale rühmale välja pandud ülimaitsev arbuus.

Laura Valdmaa 8.b klassist ja Merilin Tkatšenko 9.b klassist