9. klassi lõpukell

„Kuidas küll see aeg on nii kiiresti läinud? Alles oli esimene koolipäev, kus esimese klassi õpilastena uurisime päris enda aabitsaid. Kas kool saab tõesti juba läbi?” Selliseid mõtteid tekitas paljudes päevakangelastes just täna toimunud tutipidu. See päev andis võimaluse meil, peatsetel elluastujatel, end väikesteks mudilasteks mõtelda, olla muretult lapselik ja ülemeelik.

Tutipidulistel toimus tähtsa päeva puhul kõigepealt klassijuhatajatund, kuhu oli õpilasi tervitama tulnud ka nende kõige esimene õpetaja Reeda Sadam. Keemiaklassist kostis naeru ja kilkeid, kuna õpetaja Reeda oli pidulistele näitamiseks ettevalmistanud slaidishow piltidega, mis tehtud siis, kui üheksandikud olid pisikesed algklassiõpilased.

Ülejäänud koolikaaslastele käidi tutvustamas oma vilesid ja veepüsse ning peale seda liikusid tutipidulised, esimese klassi koolijüts käevangus, aulasse, et üheskoos kooliperega tähistada viimase koolikella helisemist.

Kaheksas klass, keda aasta pärast ootab samasugune pillerkaar, oli pidulistele korraldanud väga sisuka ja meeleoluka aktuse. Traditsiooniliselt oli üheksandikke tervitamas esimene klass luuletusega, mis tutvustas väga põhjalikult, milline saab olema suurte laste tulevik. Tutipidulised Kattri ja Merilin aga valmistasid kuulajaskonnale ette tutipeo tunnuslaulu „Mälestused” ja seda veidikene omas võtmes. Aktus jätkus „Kuldvillakuga“, mis tekitas üheksandikes palju võiduhimu ja emotsioone. Küsimusi oli klassijuhatajatest klassikaaslasteni ja vastupidi.

„Sest me ei viitsi väga õppida enam. Võtan koti, ootan bussi, hüppan peale, sina ka.” Nii kõlas fraas päevakangelaste parodeeritud laulust, mille kaudu said kuulajad aimu lõpetajate pikast ja raskest kooliteest, neid õpetanud õpetajatest ja tulevikuplaanidest.

Veel enne, kui üheksandikud said ülejäänud päeva nautima minna, luges direktor ette käskkirja, mis avas kõikidele üheksandikele uksed eksamitele minekuks. Aktuse lõpetas pidulik teatepulga üleandmine ning peale seda jätkus üheksandike jaoks päev täis pildistamisi, peitusemängu ja kriidiga kooliesise kaunistamist. Veidi veel ja juba ongi käes eksamiperiood. Loodan, et kõik leiavad enda jaoks õige raja ja saavad tegeleda sellega, mis neile endale meeldib. Tuult tiibadesse!

Merilin Tkatšenko, 9. b klass